Toronto, bejby!

Pojď s námi přeměnit zanedbaná místa v zelené oázy!

V kanadském Torontu se místní iniciativa By Nature, spolu se Strongbow, rozhodli vyčarovat z obyčejného šedivého místa svět zeleně hýřící barvami. A to hned dvakrát.

Naši kouzelníci si nejdříve vzali na mušku opomenutý betonový plac na okraji Toronta a přeměnili ho v nádhernou malou zelenou městskou oázu, aby inspirovali Toronťany udělat něco podobného po celém městě.

Strongbow pak ještě daroval květiny, které místní vysázeli na městské chodníky, aby oživili zanedbané betonové a asfaltové cesty a přetavili je do míst, kde se budou lidé moci scházet a trávit svůj čas. Zkrátka místo města, kde se lidé míjí, vytvořili město, kde se lidé scházejí. 

A kdo byli oni kouzelníci, kteří si vzali naše čarodějné proměny na starost? Jednoznačně Michelle Senayahová a Samuel Normandeau.

Michelle Senayahová

"Vystudovala jsem architekturu a vždy mě fascinoval vztah mezi prostorem a způsobem, jak ho lidé využívají. Trávíme náš život obklopený betonem, asfaltem a cihlami. Potřebujeme ale trochu víc přírody v běžném životě, prostě místo, které nás pohladí po duši a nechá nás chvilku vydechnout si. Pojďme zkusit zamakat spolu a zanedbaná místa v našich městech přetvořit do prostoru plného zeleně, který je přínosem pro sousedy." 

Samuel Normandeau

"Pro mě je opravdu důležité trávit čas venku a obklopený krásou přírody. Naneštěstí cítím, že nemám tolik času vyrazit mimo město, takže nezbývá, než přitáhnout přírodu do města. Lidé tráví okolo 80 % času doma, takže by bylo fajn je vytáhnout ven a přesně o to nám v By Nature jde!"

Kdy jste se narodil/a?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami a pravidly pro ochranu soukromí těchto webových stránek. Tyto webové stránky používají cookies. Více informací naleznete v našich pravidlech pro ochranu soukromí a používání cookies.