Zchlaďte se v parných dnech na nejkrásnějších pražských přírodních koupalištích

9. 8. 2017

P7285894.jpg

autorka: Natálie Kotková (The Nattiness)

Venku je krásně, a to nás všechny táhne vyrazit někam ven – nejlépe do přírody, na čerstvý vzduch. Ve městě je dusno a každý krok venku se rovná minutám v sauně bez možnosti následného zchlazení v osvěžujícím bazénku. Čas strávený v přírodě je jednoznačně nenahraditelný. Nabije nás energií a pozitivní vliv má jak na fyzickou, tak i na duševní stránku.

Velkou výhodou našich končin jsou přírodní koupaliště, kterými jsou Čechy doslova poseté. Tak co spojit příjemné s užitečným a návštěvu přírody si zpříjemnit pořádnou letní koupačkou? Udělala jsem si výlet a ta nejlepší kolem Prahy sama navštívila. Mrkněte na tři moje tipy a uvidíte, že po jejich návštěvě rozhodně nebudete litovat.

 

HOSTIVAŘSKÁ PŘEHRADA

P7285832.jpg

 

Ta je podle mě ideální volbou pro každého. Ať už chcete u vody lenošit, zaplavat si či využít široké nabídky dalších nabízených aktivit. Můžete tam dojet autobusem, dojít od metra pěšky, spojit si to s výletem na kole nebo dojet klasicky autem. Dostupnost je tedy bez problému, a kdo by stejně tápal, vše je podrobně popsané na jejich stránkách. Je to velký areál a podle mě jeden z nejhezčích. Navíc celodenní vstupné není dražší než jinde, vyjde na 90,-. Mé sympatie si ale získal kvůli široké nabídce aktivit.

Když přijdete do areálu, okamžitě vás potěší pohled na krásně upravené beach volejbalové hřiště a za ním celý rozlehlý areál, kde si můžete půjčit paddleboardy, lodičky, šlapadla, míče všechno druhu, tenisové rakety, pálky – prostě téměř vše, na co si vzpomenete. Mně se nejvíce zalíbil wakeboarding. Je tam vlek, který je ideální pro začátečníky, a můžete si tento sport na hodinku zkusit. Vše potřebné vám samozřejmě půjčí. Pokud se vám to zalíbí, koupíte si zvýhodněnou permanentku a na vodní hladině se můžete prohánět jako zkušený wakeboardista jak se vám zachce.

Že vám to pořád ještě nestačí? Budete se divit, ale to ještě zdaleka není všechno. Pro ty akčnější je tu například paintball, water zorbing či body zorbing. Pokud nevíte, co to je, tak jste vlastně uvěznění ve velkém nafukovacím míči a chodíte po vodě či po sobě na souši skáčete. Ideální aktivita pro kámoše! Stejně parádní je taky water slide. Nafukovací dlouhá skluzavka, která vede přímo do vody. Super!

Bez obav můžou být i milovníci pořádného relaxu, pro které se tu ukrývá mnoho klidných koutků. Během plavání se o věci na dece nemusíte strachovat a všechny své cennosti můžete zamknout do bezpečnostních skříněk. V areálu je mnoho stánků s občerstvením, takže ať už toužíte po párku v rohlíku či čerstvém salátu, každý si přijde na své. Mimo hlavní pláže je v nabídce i nudistická, a aby toho rozmazlování nebylo málo, nově si zde můžete dát i masáž od místního maséra!

Pokud se vám koupání omrzí, vyrazte na procházku přírodou obklopující celé koupaliště. Je tu dokonce i lanový park, takže jsem si naprosto jistá, že se tu skvěle zabaví každý z vás.

 

P7285889.jpg

Paddleboard je jednoduchá aktivita, kterou se nemusíte dlouze učit, a hned vám zpříjemní den u vody.

 

P7285835.jpg

Hned u vstupu nás vítá hřiště na plážový volejbal.
 

P7134383.jpg

webwww.hostivarskaprehrada.cz
adresa: K Jezeru 1, 100 00 Praha 10

otevírací doba: od pondělí do neděle, 9:00 až 20:00 

 

 

KOUPALIŠTĚ DŽBÁN

P7285845.jpg

 

Další vyhlášené místo je koupaliště Džbán. Nachází se v Šáreckém údolí, kam lze snadno dojet veřejnou dopravou i autem, které můžete nechat na parkovišti přímo před ním. Je to menší areál než v Hostivaři. Nabízí sice méně aktivit, ale zato větší klid pro pohodový relax. Příroda se tu snoubí s městem, a za vodní hladinou s labutěmi tak sem tam vykukují špičky paneláků. U vchodu naleznete tabulku informující o kvalitě vody, starost o sinice tak zcela odpadá. Travnaté plochy je tu opravdu hodně, o volné místo podle vašich představ se tak určitě bát nemusíte.

Plovárna nabízí několik míst na občerstvení. Mně se nejvíce zalíbil Havana bar navozující typickou plážovou atmosféru. Dále si můžete pochutnat na krkovičce, kuřecím steaku a takových těch „koupališťových“ specialitkách. Pro mě ale jasně vede točená zmrzlina! Tu si nedokážu odpustit.

Pokud vás polehávání nebaví, vhod přijde například nafukovací skluzavka či wakeboarding. Je tam nový vlek přímo i s lektory, kteří vám vysvětlí, jak na to. Po pronajmutí lodičky si můžete dopřát romantickou projížďku zakončenou pořádnou koupačkou uprostřed jezera.

 

P7285885.jpg

Pláž jako v zahraničí!

 

P7285802.jpg

Pro ty aktivnější je tu wakeboarding.

web: www.koupalistedzban.cz
adresa: Nad Lávkou 672/5, 160 00 Praha 6

otevírací hodiny: od pondělí do neděle, 8:00 až 21:00

 

KOUPALIŠTĚ DIVOKÁ ŠÁRKA

P7285822.jpg

 

Pokud se stejně jako já rozhodnete pro návštěvu koupaliště Divoká Šárka, procházka úžasnou přírodou vás rozhodně nemine. Autobusem se tam jen tak nedostanete, ale právě to je to pravé kouzlo. Po 10 minutách chůze podél řeky a skal se ocitnete na místě jednoznačně stvořeném pro celodenní pohodu. Za vstupné zde dáte 100 Kč(studenti 70 Kč), což vám toto nádherné prostředí mnohonásobně vrátí.

Ve s láskou udržovaném areálu najdete volejbalové hřiště, stolní tenis, skákací hrad či trampolínu, na které si můžete pořádně zadovádět. Kromě plaveckého bazénu je tu i o něco menší pro malé děti, u kterého nechybí ani skluzavka, a hned vedle parádní dětské hřiště s mnoha prolézačkami. Místní kiosek láká k mlsání, pokud vaše chutě ale neuspokojí, můžete si zajít do nedaleké restaurace.

Do této oázy klidu by měl za léto zavítat povinně každý z nás. Pokud to ještě spojíte s procházkou, nedokážu si představit lepší plán na letní horké odpoledne.

Tato tři koupaliště jsou každé jiné a věřím, že ať už navštívíte jakékoliv, načerpáte energii a užijete si přírody, aniž byste museli jet několik hodin autem z města.

 

P7134336.jpg

Dojít tam můžete pěšky nebo dojet třeba i na longboardu.
 

P7285828.jpg

Přímo v přírodě na jednom z nejkrásnějších míst v Praze.

 

P7285831.jpg

Příjemná restaurace na vás čeká hned pod koupalištěm.

web: www.koupaliste-sarka.webnode.cz
adresa: Divoká Šárka 8/2, Praha 6

otevírací doba: od pondělí do neděle, 9:00 až 19:00

Může vás zajímat

Kdy jste se narodil/a?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami a pravidly pro ochranu soukromí těchto webových stránek. Tyto webové stránky používají cookies. Více informací naleznete v našich pravidlech pro ochranu soukromí a používání cookies.