Vybrali jsme pro vás i váš domov ty nejlepší české kousky z dřevěného designu

10. 4. 2018
Bratislava.jpgfotoarchiv Woodyfier

Taky milujete vůni lesa, křupání větví pod nohama a smůlu lepící se na prsty při procházce lesem? V době, kdy se obklopujeme umělými materiály, nás každý sebemenší přírodní element nabíjí neuvěřitelnou energií. Dřevěné produkty jsou nejen krásné a příjemné na dotek – na rozdíl od plastů si můžeme být jisti jejich chemickou nezávadností a ekologickým přínosem.

To všechno dobře ví i mnozí čeští designéři. Díky nim a jejich kouskům si přírodu do běžného dne může přinést každý z nás. Sestavili jsme pro vás výběr top originálních českých výrobců přinášejících energii dřeva do vašeho bytu, šperkovnic i šatníků. Vyberte si doplněk podle vlastního vkusu a užijte si jaro ve znamení lesů.

 

WOOWA - hodinky, které objíždějí svět

Dřevěné-hodinky-Woowa-Orloy-Maple-Detail-720x600.jpgFotoarchiv WOOWA

Že hodinky už dávno vyšly z módy? Ale no tak. Česká značka Woowa nám už od roku 2013 ukazuje pravý opak. Od těžkých začátků a tvorby prvních hodinek dnes jejich zboží s láskou užívají zákazníci všech světových kontinentů. „Pro tento materiál jsme se rozhodli, protože dřevo vnímáme jako kus uměleckého díla. Každý strom má vlastní historii, tvář a texturu. Na světě nenajdete dva stejné a přesně tak je to i s našimi výrobky,“ říkají samotní tvůrci. A je tomu tak. Od krásných jemných dámských kousků až po čistě mužské varianty, vybere si každý.

 

S Wood age proti letním slunečním paprskům

_vyr_4IMG_9045.jpgFotoarchiv Wood age

Sluníčko začíná svítit čím dál víc a pomalu přichází čas vytáhnout naše oblíbené sluneční brýle. Co to letos zkusit bez každodenního nošení plastu na obličeji? Detailní zpracování ekologicky přívětivých dřevěných materiálů přináší čeští výrobci Wood age. S dřevěnými brýlemi ukážete, že styl a náklonnost k přírodě může fungovat dohromady, a ještě uděláte něco pro svoji pokožku.

 

Woodyfier, reprák napájený silou přírody

IMG_0548-Edit-Edit.jpgFotoarchiv Woodyfier

V jednoduchosti je síla a kdekdo by možná neřekl, jak skvěle a neomylně funguje obyčejná akustika. Inovativní přístup tvůrců spočívá ve vysoké funkčnosti bez potřeby jakéhokoli energetického zdroje. Krásné designy značky Woodyfier z nejrůznějších druhů dřeva, šetrnost k naší planetě a prakticky nezničitelný produkt… „Nepotřebujete k němu ani baterie, ani elektřinu. Užijte si zvuk tak, jak ho navrhla sama příroda.“

 

Ani ránu bez šperků od Gregiho

zalud_acorn_orech_wallnut_privesek_pendant_wood_wooden_accessory_drevo_dreveny_handmade_rucne_vyrabene_doplnek_gregi_gregiho_dilna_gregihodilna_gregieu_tisk3.jpgFotoarchiv Gregiho dílna

Tomáš a Hanka tvořící pod názvem Gregiho dílna jsou jako ty a já. Je na nich ale přece jen něco speciálního – neuvěřitelná trpělivost a touha zlepšovat se v řemeslném zpracování popoháněné láskou ke dřevu. V malé dílně za Prahou byste tak jen těžko hledali obráběcí stroje či laserové zařízení. Veškeré šperky vyřezávají ručně bez jakékoli technologie a nad každým kouskem tak stráví hodiny práce. Jim to ale nevadí, dělají to totiž s nadšením, které z hotových výrobků sálá na metry daleko.

 

S houpačkou Swing on každý den o něco hravější 

mmcite-641.jpgFotoarchiv BOA design

Designérské studio BOA se nebojí nových výzev, a co se týče šetrnosti k životnímu prostředí, platí toto tvrzení dvojnásob. Proto, když je společnost Mmcité1 oslovila k recyklaci odřezků kvalitního exotického dřeva z jejich produktů, neváhali a přišli s originální kolekcí interiérových houpaček. Do procesu výroby taktéž zapojili i chráněné dílny a podpořili tak lidi, kteří jsou díky nejrůznějším handicapům pracovně znevýhodněni. „Z výsledku máme velkou radost a doufáme, že potěší i všechny ostatní,“ tvrdí designéři a my jim věříme. Objevte v sobě trochu té dětské hravosti a pověste si houpačku Swing on i do vašeho obýváku – uvidíte, že se ráda zhoupne každá návštěva!

 

Hračky KUTULU pojí hravost přírody a čistotu geometrie

foto_5.jpgFotoarchiv KUTULU

Hračky, ač už pro děti či dospělé, v současné době představují jeden z největší marketingových trháků. Nepodporujte konzumní mašinérii a zkuste to trochu jinak. Dřevěné originální hračky od ateliéru KUTULU pojí kvalitní design, lásku k ekologii, řemeslnou oddanost a úctu k tradici. „Přinášíme krásné hračky s příběhem a kulturou.“ Uvidíte, že vůni těchto ornamentálních, jasně barevných zvířátek z bukového dřeva ucítíte nejen vy, ale i vaši přátelé.

 

Může vás zajímat

Kdy jste se narodil/a?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami a pravidly pro ochranu soukromí těchto webových stránek. Tyto webové stránky používají cookies. Více informací naleznete v našich pravidlech pro ochranu soukromí a používání cookies.