Užijte si parádní léto ve Stromovce!

10. 9. 2020

shutterstock_631948322.jpg

Ne každý Pražák může na celé léto zamávat městu a vrátit se do něj až zase v září. Naštěstí se parádní letní dny plné pohody a odpočinku dají s přáteli nebo rodinou strávit i v Praze. 

Protože co potřebuje člověk pro to, aby se cítil letně? Kamarády nebo rodinu, sluníčko, kus zeleně, někdo pomalé tempo a někdo běžecké boty, někdo ticho a někdo dobrou hudbu. Kde ale toto všechno najít? Právě Stromovka je místo, kde vám letní dny utečou jako voda a dá se tady navíc každý den dělat něco jiného.

Stromovka je místo, kde vám letní dny utečou jako voda a dá se tady každý den dělat něco jiného.

Veřejná grilovací místa

Tuto zábavu objevuje čím dál víc lidí. Není to skvělé, ugrilovat si vlastní steak či papriky v parku s přáteli a k tomu si otevřít osvěžující Strongbow? Postupem času vychytáte receptury a stane se z vás profi grilovací parta.

Veřejných grilovacích míst je v Praze nespočet, z toho řada z nich má na místě k dispozici gril k zapůjčení. Také se můžete vydat k veřejnému ohništi bez grilu. Někdy tu bývají s použití nasbírané větve, ale na to je lepší nespoléhat. Ve Stromovce jsou veřejná grilovací místa hned čtyři. Najdete je různě rozmístěná po lesoparku, některá blíž k Výstavišti a jiná směrem do Dejvic. Největší výhoda tady je, že než se maso ugriluje, dá se ve Stromovce sportovat, potkat spousta zajímavých lidí i jen tak sedět na trávníku a koukat do nebe. V Praze je řada dalších skvělých grilovacích míst, Třeba v Prokopském údolí, na Parukářce, v Ďáblicích, v Hostivaři… takže když si tuhle zábavu oblíbíte, máte několik let od jara do podzimu ve volné dny co dělat.

Každé veřejné ohniště je jen potřeba po sobě dobře uklidit, aby tam fajn čas mohli strávit i lidi po vás.

Containall Stromovka

Tohle sezónní kulturní centrum znáte? Je to parádní místo pro pohodový letní den. Takže až dogrilujete na jednom z okolních veřejných grilovacích míst, můžete sem vyrazit za další zábavou. Dá se tady zajít do letního kina na dobrý film, na divadlo, hudební projekty mnoha žánrů včetně techna, house nebo minimal music. Pořádají workshopy a sportovní akce. A hlavně  potkáte fajn lidi a většina akcí je zdarma.

Až vás přejde chuť na kulturu, stačí nazout sportovní boty a využít hřiště na nohejbal, dvě na volejbal, zahrát si pingpong nebo švédskou hru kubb. Dvakrát týdně tady probíhají i lekce jógy.

Volný prostor a rozlehlý park

Zeleň často člověku v Praze chybí nejvíce. Stromovka ji má dostatek. Můžete si tady zaběhat, zajezdit si na bruslích, koloběžce i na kole nebo se jen tak procházet. Povídat si nebo mlčet, sami nebo s přáteli. Stromovka je zkrátka prostor, kde jde být sám sebou a přitom nebýt sám.

 

Může vás zajímat

Kdy jste se narodil/a?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami a pravidly pro ochranu soukromí těchto webových stránek. Tyto webové stránky používají cookies. Více informací naleznete v našich pravidlech pro ochranu soukromí a používání cookies.