Tyto chaty prostě musíš navštívit aneb cabinporn počesku

28. 8. 2018
IMG_3272-1 (1).JPGVčelín Želiv

Minimalismus frčí a oprostit se od materiálních zbytečností nás posouvá blíž k nám samým. Vychutnat si autentický zážitek v horách a lesích v malé chatce místo pětihvězdičkového hotelového pokoje navíc přináší taky jisté zadostiučinění, nebo ne? Pokud ti víc než běloskvoucí froté župany a all inclusive snídaně jako luxus připadá ranní procházka v čerstvě napadlé rose a horká káva do plecháčku, tento článek je přesně pro tebe. Tak nech věci věcmi, setřes zaběhlé stereotypy a vydej se s partou za zcela novými zážitky ve stylu českého Cabin Porn. Nebudeš litovat!

 

Stromhouse aneb užijte si v korunách stromů

Taky vzpomínáš na chvíle, kdy jsi s partou kamarádů stavěl bunkry na stromech? Máme pro tebe o něco sofistikovanější verzi! Zapomeň na městský ruch, vyšplhej do koruny, uveleb se na krásné dřevěné terásce a zaposlouchej se do zpěvu lesního ptactva. A když třeba dostaneš chuť na nachlazený drink, vytáhni si ho ve stylu na kladce v proutěném košíku. Tak hurá zpátky na stromy!

web: https://www.stromhouse.cz        
adresa: Pyskočely, Posázaví

 

Nechte se ukolébat vůní sena

Spaní na seníku? To zní skoro jako z pohádky, ne? Přičti si k tomu ještě kolorit krkonošské krajiny a vyjde ti originální architektonický počin Spaní na seně. Domek je postavený z přírodních materiálů místních zdrojů, a ať už jsi dobrodruh, nebo se necháváš rád rozmazlovat, určitě si přijdeš na své. Sleduj proskleným stropem zářivou hvězdnou oblohu a ráno si nech donést snídani přímo do postele. Ale pozor, alergikům vstup zakázán!

web: http://spaninasene.cz/
adresa: Pod Sněžkou, Krkonoše

 

Lekce minimalismu ve včelínu Želiv

Na konci louky, daleko od lidí a měst, na samém sklonku lesa stojí malá dřevěná chatička jménem Včelín. Rosa chladící chodidla, mlha povalující se po kopcích, praskající oheň a západ slunce nad špičkami stromů… jako by se člověk znovu narodil. Přibliž se přírodě a zažij tu pravou romantiku.

web: https://www.vcelinyzeliv.cz
adresa: Želiv 338, Humpolec

 

Pohoda na hladině Dobčických rybníčků

Houseboaty teď frčí, ale architekti dřevěných chatek na dobřických rybníčcích to dotáhli ještě o něco dál. Nač potřebuješ hodně místa a spoustu věcí, když stačí jen postel, terasa a klidná vodní hladina?  Ať už si vybereš chajdu na molu, cool kabinu zavěšenou v koruně stromu nad vodou nebo dřevěné teepee s atypickým půdorysem šestiúhelníku, zklamaný opravdu nebudeš. Vyraz s partou, rozeberte si chatky a užijete si posledních teplých dní v tomto minimalistickém ráji.

web: http://www.dobcickerybnicky.cz
adresa: Dobčice 32, Záboří

 

Přidej se k lesním mužíkům

Uprostřed Kerska, v kraji Hrabalových Slavností sněženek, se mezi vysokými jehličnany krčí chatička U lesních mužíků. Název opravdu neklame a každý kousek zdejšího vybavení dýchá neuvěřitelnou atmosférou osobní historie. Pletené pokrývky, staré zašedlé fotky, smaltované nádobí… Prostě dokonalý chalupářský feeling. Chata je větší a vejde se do ní až 8 lidí, tak obvolej kámoše a vyrazte na kance se šípkovou do místní Hrabalovy hospůdky.

web: http://www.ubytovanikersko.cz/
adresa: Kersko 374, Sadská

 

Zásadně v sadu

 

#maringotka #maringotkavsadu #tinyhouse

Příspěvek sdílený Maringotka v sadu (@velky.vuz),

Uprostřed sadu v Železných horách, mezi pasoucími se ovcemi a poletujícím včelstvem místních úlů, stojí malá maringotka. Ráno tě probudí paprsky vycházejícího slunce a omamná vůně lučních květů a za deštivého počasí cítíš, jak se celý domek houpe spolu s pofukujícím větrem. Krajina Železných hor je fascinující, tak proč se nestát alespoň na chvíli jejich nedílnou součástí!

web: Airbnb
adresa: Libkov

 

Dobrodružství i relax v Teepee 

A nakonec přece jen trocha toho rozmazlování. V Teepee spa Pyskočely si totiž užiješ autenticity bydlení spolu s nekonečnou náloží odpočinku a relaxace. Kdyby takové teepee tehdy viděli indiáni, místo lovu bizonů by se celé dny určitě váleli ve vířivce. Užij si intimity a tichosti okolních lesů a relaxaci podpoř saunou s vonnými oleji. Z tohoto stanu se ti zpět do města určitě chtít nebude.

web: https://www.teepee-spa.cz/
adresa: Pyskočely 32, Vlkančice

Může vás zajímat

Kdy jste se narodil/a?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami a pravidly pro ochranu soukromí těchto webových stránek. Tyto webové stránky používají cookies. Více informací naleznete v našich pravidlech pro ochranu soukromí a používání cookies.