Sušenky se Strongbow datlovým pyré bez přidaného cukru

22. 11. 2017

38378468382_9ee5b4debb_o.jpg

autor: Style of Becca

Koláče a cukroví se vždycky lépe jedí, než vyrábějí, ale věřte, že nemusíte být velkými pekaři, abyste je zvládli připravit. Tento recept má totiž několik velkých výhod:

Potřebuješ jen minimum ingrediencí.
Neobsahuje žádný cukr.
Příprava je velmi rychlá, za hodinku máš upečeno.
Ty ani tvoje babička si na nich nevylámete zuby, protože jsou krásně vláčné a měkké.
Během pečení můžeš v klidu popíjet cider.

Tak už jsme tě přesvědčili, že to stojí za zkoušku?

 

Ingredience

24538929868_78488de7f1_o.jpg

větší hrst datlí (nech je namočené zhruba hodinu ve vodě)
250 g hladké mouky
70 g kokosového oleje
lžička kypřicího prášku
Strongbow podle vlastní chuti
sušené brusinky nebo oříšky, podle toho, co ti chutná

 

Postup

 24538934828_45c70aab5c_o.jpg

Namočené datle slijeme, dáme do hrnce a zalijeme ciderem. Vaříme, dokud datle nezměknou a nevznikne nám hustá kaše. Doporučuji čas od času promíchat, aby se směs nespálila! Necháme vychladnout (stačí tak, aby nebyla příliš horká). Zchladlou směs rozmixujeme tyčovým mixerem na pyré (doporučuji příliš neochutnávat, nebo ji celou sníte. Je totiž opravdu výborná!).

V misce smícháme mouku s kypřicím práškem. Přidáme datlové pyré (opatrně, aby směs příliš nezřídla) a dopijeme zbytek Strongbow. Ručně vypracujeme těsto, a pokud to vyžaduje dokonalá konzistence, přidáme případně pyré či mouku. Do těsta můžeme přidat brusinky nebo oříšky, které sušenkám dodají neodolatelnou chuť i vzhled.

Těsto rozválíme a formičkou či skleničkou vykrajujeme požadovaný tvar sušenek. Ideální je kruh, ale fantazii se meze nekladou. Vykrájené tvary pokládáme na plech i s pečicím papírem a poté dáme do trouby vyhřáté na 180 °C na 7–10 minut (podle toho, jak zlaté je chceme mít). 

Voila, hotovo! Uvidíte, že budou chutnat všem a jen se po nich zapráší.

 

24647090888_6a99e685e0_o.jpg

Může vás zajímat

Kdy jste se narodil/a?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami a pravidly pro ochranu soukromí těchto webových stránek. Tyto webové stránky používají cookies. Více informací naleznete v našich pravidlech pro ochranu soukromí a používání cookies.