S našimi ciderovými nanuky určitě zabodujete!

10. 8. 2018

IMG_3114.jpg

Léto, léto, léto… Koupačky, road tripy, grilovačky a spousta pohody a zábavy s celou partou po svém boku. Že tomu ještě něco chybí? Tak to může být jenom geniálně napražená zmrzlina plná ovocného osvěžení. Nechoďte pro ni ke stánku a zkuste to tentokrát trochu jinak – vyrobte si domácí nanuky z těch nejlepších ingrediencí doma v kuchyni. Vyzkoušejte naše super recepty z čerstvého sezonního ovoce a nevynechejte ani pořádnou dávku předem nachlazeného cideru. Míchejte, krájejte, nalévejte, mrazte a na příští zahradní party budete za krále!

 

Jablečná klasika

IMG_3072.jpg

Ingredience
červená jablka
Strongbow Gold Apple
kokosové mléko

Postup
Jablka důkladně omyjeme. Polovinu z nich pokrájíme nadrobno a rozmixujeme jako pyré, druhou polovinu nakrájíme na větší kousky a necháme stranou. Pyré důkladně promícháme s kokosovým mlékem a nakonec přidáme jablečný cider. Jakmile se vše krásně propojí v jednu hmotu, přidáme zbytek pokrájených jablek a plníme do formiček.

 

Geniální smetanový

IMG_2977.jpg

Ingredience
200 ml smetany
2 sáčky vanilkového cukru
100 ml Strongbow Dark Fruit
100 ml Strongbow Red Berries

Postup
Ve smetaně necháme beze zbytku rozpustit vanilkový cukr a naplníme s ní formičky do poloviny výšky. Necháme mrazit cca 4 hodiny. Jakmile je smetana tuhá, nalijeme na ni vrstvu cideru a opět vrátíme do mrazničky. Cider musí ztuhnout natolik, aby se nepromíchal s další vrstvou, kterou dolijeme formy až k vrchu a necháme finálně zamrazit do druhého dne.

 

Ovocné osvěžení

IMG_2882.jpg

Ingredience
sezonní ovoce ze zahrady (ostružiny, maliny, jahody)
Strongbow Gold Apple
2 plátky želatiny

Postup
Cider zahřejeme a necháme v něm postupně rozpustit želatinové plátky. Nasbírané ovoce očistíme a osušíme, popřípadě pokrájíme a nasypeme do připravených formiček. Pak už ho jen zalijeme chladnoucí ciderovou směsí a počkáme, až nám  v mrazáku krásně ztuhnou.

Mňam!

Může vás zajímat

Kdy jste se narodil/a?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami a pravidly pro ochranu soukromí těchto webových stránek. Tyto webové stránky používají cookies. Více informací naleznete v našich pravidlech pro ochranu soukromí a používání cookies.