Proměňte prázdné plechovky od cideru na bylinkové květináče

10. 4. 2018

_MG_3640_lowres.jpg

První pořádně teplé jarní dny. Sluníčko začne svítit a nás to táhne ven. Znáte lepší způsob, jak si užít čerstvého vzduchu, než přípravou venkovního posezení s partou na zahradě s nějakým tím drinkem v ruce? Během večera se ale nahromadí spousta prázdných plechovek, které ještě nemusí skončit v kontejneru. Tak recyklujte a tvořte!

Pokud taky milujete bylinky a chystáte se vypěstovat vlastní úrodu, přichází ten nejvyšší čas. Zkuste malou inovaci a přeměňte staré plechovky v krásné funkční květináče. Zapojte špetku fantazie a překvapte kamarády novou domácí bylinkovou zahrádkou. Uvidíte, že s čerstvým tymiánem a mátou namícháte ty nejlepší letní drinky pod sluncem.

 

Budete potřebovat

_MG_3538_lowres.jpg

Prázdné plechovky
Nůž nebo nůžky
Kuchyňské prkýnko
Bílý sprej
Černou lihovou fixu, sprej, barvu nebo tuš
Gumové rukavice
Zeminu a bylinky na zasázení

 

Postup

_MG_3645_lowres_02.jpg

Nejdříve odstraňte z plechovek vrchní kryt. Plechovku si položte na prkýnko a jeden konec co nejblíže u víka rovnoměrně uřízněte. Hlavně pozor na prsty, řezejte pomalu a opatrně, ať se nezraníte.

Když máte vršek z plechovky odříznutý, pořádně ji vypláchněte a osušte. Nejvrchnější část plechu, kde se plechovka úží, opatrně a s citem postupně ohýbejte dovnitř, čímž začistíte vrchní okraj budoucího květináče.

Pak už se můžete pustit do barvení. Natáhněte si gumové rukavice a začněte po malých dávkách stříkat plechovku sprejem. Sprej držte od plechovky ve vzdálenosti alespoň 5–10 cm, aby se rozprašoval rovnoměrně a barva nezačala stékat. Po prvním nástřiku nechte zaschnout a poté pokračujte dalšími, než bude plechovka čistě bílá. Po zaschnutí můžete květináče dál zdobit fixou nebo barvou podle vlastní fantazie.

A je hotovo! Teď už stačí jen zasázet bylinky a užívat si vlastní úrody.

 

_MG_3642_lowres.jpg

Může vás zajímat

Kdy jste se narodil/a?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami a pravidly pro ochranu soukromí těchto webových stránek. Tyto webové stránky používají cookies. Více informací naleznete v našich pravidlech pro ochranu soukromí a používání cookies.