Přírodu do města! Aneb Strongbow story pro letošní léto

30. 5. 2017

hlavni foto vizual.jpg

Jestli jste náš web PriroduDoMesta.cz sledovali už loni, pak asi víte, že jsme spolu s vámi a s Klárou Vytiskovou, Kokozou a dalšími přetvářeli více či méně využívané městské prostory na přírodní oázy klidu. Pokud jste nás nesledovali, nevadí. Protože letos budeme v importu přírody do města pokračovat i nadále.

S letošním začátkem června přišel zákaz kouření v restauracích a barech a u té příležitosti jsme se rozhodli, že jeho důsledky propojíme s tématem přírody ve městě. Odborné rady a pokyny Kokozy jsme spojili s nadšením, kreativitou a energií a místo cigaret budeme do opuštěných popelníků sázet květiny. Novým heslem KOUŘENÍ OUT, PŘÍRODA IN jsme odstartovali všechny naše budoucí aktivity tohoto roku.

Naše kreativní projekty podpořili známé tváře i odborníci na slovo vzatí: Klára Vytisková, proslulé městské zahradnice Kokoza nebo tak trochu jiný kavárník Ondřej Kobza. Chystáme řadu článků na téma přírody ve městě, mimo jiné s úspěšnou bloggerkou Sandrou Kisič. A protože se všechny proměny loni skvěle vydařily, rozhodli se v nich pokračovat i letos. Jen pro připomenutí, mezi loňské proměny patřil například vnitroblok v Mečislavově, dvorek v Kubelíkově ulici na pražském Žižkově či vnitroblok Žižkova v Dejvicích.

vytiskova.jpg

 

Abychom ve velkém stylu přivítali novou sezónu „Přírody do města“, připravili jsme si pro vás krátký rozhovor s jednou z hlavních tváří projektu Nature Remix a novopečenou maminkou Klárou Vytiskovou.

Už minulý rok jste zapojila do projektu Nature Remix. Je pro vás příroda velkou inspirací?
Velkou inspirací jsou mi právě kontrasty. Venkov versus město hraje v mém životě od dětství důležitou roli a neumím si představit, že by jedno chybělo. Ráda píšu písničky v metru stejně jako s výhledem na les. Potřebuju svobodu přírody a vesnic i strukturu a kulturu města. Jsem si jistá, že vaše smysly ovlivňuje vše, co děláte.

Při úpravě vnitrobloku v Mečislavově ulici jste také přidala ruku k dílu a zasázela květiny do nově vzniklého záhonu. Nabíjí vás takový typ práce?
Fyzická práce čistí skvěle hlavu, a to mi rozhodně energii dává! Ne, že bych byla nějaký velký pěstitel, ale když už něco sázím, většinou chci, aby to něco plodilo. A díky mé vášni pro jídlo mě baví sázet třeba okurky, protože vím, že se z nich po sklizni stane skvělý salát. Nebo například to, že si moje Emilka každé ráno zajde natrhat lesní jahody na balkón. Často také do dodávky naberu pár rajčat, které si pak nastrkáme do hamburgerů na dálnici, a připadáme si o něco zdravější. :)

Chystáte se přírodu do města vnášet i letos?
Přírodu do města vnáším několikrát týdně, když vyrážím s kočárem do Prahy a mám na kolech naší vesnickou hlínu. :) A do projektu „Přírodu do města“ se zapojím letos opět ráda, protože dává smysl a téma komunitních zahrádek, využití nevyužitých prostor a zaplnění prázdných nádob zelení mě baví. Přece jen jsem z rodiny, kde moje máma přidávala na naší svatbě do kornoutků s rýží travní semena, aby zahustila trávník. :)

No tak vidíte, přírodu ve městě miluje každý! Jestli si i vás omotala kolem prstu, připojte se k nám! Sledujte příběhy, akce a inspirace na našich stránkách, čtěte příspěvky a pomozte nám udělat naše města lepším místem k žití.

Může vás zajímat

Kdy jste se narodil/a?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami a pravidly pro ochranu soukromí těchto webových stránek. Tyto webové stránky používají cookies. Více informací naleznete v našich pravidlech pro ochranu soukromí a používání cookies.