Pod jabloní, za jabloní, před jabloní se Sandrou Kisič

23. 7. 2018

IMG_8710.jpgautorka: Sandra Kisič

Znám pár osamocených jabloní porůznu roztroušených po Petříně a v různých parcích, ale díky mapě na-ovoce.cz jsem objevila desítky dalších. A přijde mi super, že se někdo snaží o jabloně dál pečovat a vysazovat je ve městech. V nedávné době jsem objevila taky třeba boží park Cibulka, kde jsou i různé altánky, zříceniny, zámeček a spousta stromů, pod kterými se dá nejen odpočívat, ale i provádět všelijaké aktivity. Třeba zrovna tyhle.

 

Hraní her

IMG_8724.jpg
Pod jabloní je dostatečný stín na to, abyste pořádně viděli na všechny figurky a písmenka. Já si tentokrát zalenošila pod stromem sama, takže jsem aspoň trénovala nová slovíčka, abych své parťáky příště ve Scrabble porazila na plné čáře.

 

Točení obručí

IMG_8474.jpg
Moje oblíbená letní aktivita už deset let. Jako malé holčičce mi to nikdy nešlo a nechápala jsem, jak to ostatní holky zvládají. Někdy v šestnácti jsem ale objevila profi kruhy, které váží třeba půl kila a mají dostatečně velký průměr. A těmi si v klidu zatočí úplně všichni, i nešikové jako já, doporučuju! Dokonce se s ní dá i chodit od stromu ke stromu a česat šťavnatá jablíčka.

 

Bublifuk

IMG_8699.jpg
Jasně, deskovky, hula hoop a bublifuk, asi je mi v hlavě furt deset let, ale nemůžu si pomoct, mám tyhle věci jednoduše ráda. Bubliny musí mít rádi všichni. Do přírody ale nenoste klasické bublifuky z hračkářství – tedy obal a kostru (tu tyčinku, do které se fouká) zrecyklujte od starého bublifuku, co odněkud určitě vyštracháte, ale tekutinu si vyrobte sami! Na pět skleniček destilované vody použijte půl skleničky ekologického mycího prostředku a dvě lžíce rostlinného glycerinu nebo medu (ale pozor na vosy). Nechte přes noc a ráno foukejte jak o život! :) 

 

Hra na ukulele

aIMG_8599.jpgNejsem zdaleka žádný profík, ale ukulele mě vždycky lákalo, tak jsem si řekla… proč to nezkusit? Nejdřív jsem si koupila jedno takové levné ukulele, protože bylo bílé a hezké a… levné, že jo. Zvuk nebyl špatný, ale furt to nebylo ono, nebo alespoň mně přišlo, že to nezní tak, jak by to znít mohlo. Takže moje přání k předloňským Vánocům znělo jasně: pořádné ukulele. Co si budeme povídat, není to nikdy o nástroji, ale o tom, kdo na něj hraje. Ladím si ho přes aplikaci na mobilu, pouštím si tutorialy na YouTube a rozčiluju se u nich, že těm lidem ten Jason Mraz a jeho I’m Yours zní tisíckrát líp než mně. Často přemýšlím o tom, proč jen sakra nemám delší prsty, aby se mi to drželo líp, ale ty jo, když díky ukulele vyhrála America’s Got Talent tehdy dvanáctiletá Grace VanderWall, tak to by bylo, aby moje prsty to céčko nedaly. Po létě už mám domluvené soukromé hodiny hry na ukulele, tak snad mi to k něčemu bude, pak dám vědět, jestli už mi to Somewhere Over The Rainbow zní aspoň trochu autenticky a dostatečně havajsky.

 

Pohoda v hamace

IMG_8775.jpg
Tentokrát jsem musela sáhnout po jiných stromech než po jabloních, ale naštěstí od jablíček byly jen kousek. Hamaku si určitě pořiďte, nestojí moc a v batohu nezabere skoro žádné místo... A toho odpočinku co za to výměnou dostanete? Nekonečno. 

Může vás zajímat

Kdy jste se narodil/a?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami a pravidly pro ochranu soukromí těchto webových stránek. Tyto webové stránky používají cookies. Více informací naleznete v našich pravidlech pro ochranu soukromí a používání cookies.