Pod jabloní, za jabloní, před jabloní s Nattiness

6. 8. 2018

DSC_1325.jpgaurotka: Natálie Kotková

Není nad to najít ve městě kousek přírody, kam se schovat, kde načerpat ve shonu energii a dělat, co nás baví. K tomu všemu mohou posloužit právě jabloně. V každém městě by jich měl být dostatek. Jablka jím denně, jsou zdravá a celkově jsou spojována se vším užitečným – tak kam se teď poděly? Máte je u vás ve městě? Já osobně jsem tedy měla co dělat nějakou jabloň v Praze najít. Všichni si z dětství určitě pamatujete, jak jste lezli pro jablka a já osobně je mám spojené se slunečnými dny v sadu. Koukněte na mé nejoblíbenější aktivity pod jabloní, nechte se inspirovat a hlasujte pro vysazení jabloní i ve svém městě!

 

CVIČENÍ

DSC_1394.jpg

Kde jinde cvičit a protáhnout se než venku?  Ať už cvičíte či ne, stín pod jabloní je skvělým místem k protažení. Můžete jít sami s karimatkou a v klidu se na čerstvém vzduchu této aktivitě věnovat. Určitě lze pořádat i hodiny pro více lidí – lekci „cvíčo pod jabloní“ bych já určitě navštívila! Pro mě je ideální kombinace běhu po parku nebo okolí jabloní a zakončení protažením právě pod její korunou. Krása!

      

GURMÁNSKÁ CHVILKA

DSC_1282.jpg

Nejvíc sympatickou aktivitou pod jabloní je rozhodně zakousnutí něco dobrého. Deka, košík plný dobrot, přátelé a zeleň kolem vás. Každý týden si můžete připravit jinak tematicky zaměřenou chvilku – třeba francouzskou, italskou nebo českou – podle vybraných potravin. Takové chvíle se neomrzí a pro vás i vaše přátelé se tyto chvilky brzy stanou oblíbenou městskou jabloňovou aktivitou.

   

PLÁNOVÁNÍ CEST

DSC_1283.jpg

Po pohybu a jídlu je dalším tipem chvíle pro vás od vás – třeba na vymýšlení, kam vycestovat. Uprostřed léta je ideální doba pro vycestování, ať už po Čechách, či za oceán. Já cestuji ráda a poslední dobou často, tak taková chvíle klidu na plánování dalšího dobrodružství rozhodně přijde vhod. Je to na vás. Stačí si sednout nebo lehnout na deku, otevřít mapu či průvodce a začít si plnit své sny.

 

ČAS DO BUDOUCNA

DSC_1308.jpg

Udělat si čas na plánování se někdy může zdát jako nadpřirozený cíl. Právě jabloň a soukromí pod ní může být příjemným místem pro tyto chvíle. Psát si do diáře, do deníku, kreslit si nebo plánovat další den či týden. Na to je potřeba klid a takto ho jistě dosáhnete (bez prokrastinace doma u počítače).

 

BEZ LIMITŮ

DSC_1349.jpg

Jabloně dodají městu přírodní ráz a energii. Tu lze využít hned několika dalšími způsoby. Co se jen tak zastavit, když půjdeme kolem z práce nebo ze školy? Nadechnout se, podívat se kolem a relaxovat? Trochu time off! Třeba usnete i u čtení knihy – no a co! Jsou to vaše chvíle pod jabloní – vaše pravidla! Tak se uvolněte! Mně to třeba nedalo a opět jsem si chtěla po stromu zašplhat. A právě pro takové chvíle by měly ve městech jabloně být. Vyvolávat v lidech pohodu, radost a snést jen to dobré!

A která aktivita je ta vaše?

Může vás zajímat

Kdy jste se narodil/a?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami a pravidly pro ochranu soukromí těchto webových stránek. Tyto webové stránky používají cookies. Více informací naleznete v našich pravidlech pro ochranu soukromí a používání cookies.