Pod jabloní, za jabloní, před jabloní s Alex Sedláčkovou

20. 7. 2018

Фото 08.07.2018, 14 23 32.jpg

Autorka: Alex Sedláčková

Jako malá jsem trávila dost času v jabloňovém sadu u rodičů. Lezla jsem po stromech, stavěla bunkry, sbírala jablka <3 Pokaždé si na to vzpomenu, když ve městě zahlédnu jabloň. Ve městech je jich bohužel nedostatek, proto mám radost, že se o pěstování nových sadů zajímá stále více lidí. Pod jabloní se dá dělat nespočet aktivit – já vám ukážu svých pět nej :)

 

Spaní pod jabloní

Фото 08.07.2018, 14 34 48.jpg

Spánek je jedna z mých nejoblíbenějších činností. Koho by taky nebyla, že? Člověk by měl spát zhruba 8 hodin denně, ale bohužel to nám mnohdy nevyjde, a tak je dobrý si alespoň dát poctivejch 20 třeba pod jabloní :))

 

Omalovánky

Фото 08.07.2018, 14 24 23.jpg

Omalovánky s tématikou Harryho Pottera jsem dostala od přítele k Vánocům dva roky zpět, ale čas na vybarvování nadešel teprve včera odpoledne, kdy jsme se se Zuzkou poctivě vrhly na barevné pastelky. Věděli jste, že vybarvování působí antistresově a je to skvělé odreagování? :)

 

Cvičení jógy

Фото 08.07.2018, 14 50 12.jpg

Jóga je pro mě jedním ze způsobů, jak se udržet fit a ještě protáhnout celé tělo. Je neuvěřitelně komplexní a díky ní mám více energie na zvládnutí každodenního shonu. Nemluvě o dalších benefitech, které přináší. Baví mě také to, že si ji můžete zacvičit prakticky kdekoliv! Se cvičením jógy jsem začala zhruba před dvěma lety v momentě, kdy mě přestalo bavit klasický fitko. Vyzkoušela jsem třeba i hot jógu, která se cvičí ve 42 stupních. Je náročnější, ale ten pocit po lekci je k nezaplacení! Jóga je běh na dlouhou trať. Je potřeba počítat s tím, že viditelné výsledky přijdou pomaleji, ale už po první lekci budete neuvěřitelně plní energie, protažení a vyrovnanější :) Nemluvě o spoustě dalších benefitů. Třeba to, že si ji můžete zacvičit prakticky kdekoliv! 

 

Piknik

Фото 08.07.2018, 13 54 57.jpg

Dobré jídlo? To je něco pro mě! Sním prakticky všechno a mezi moje nejoblíbenější kuchyně patří právě vietnamská <3

 

Čtení

Фото 08.07.2018, 14 29 45.jpg

Mezi tím vším on-line světem se snažím najít si alespoň 20 minut denně na čtení. Aktuálně mám rozečtenou knížku „Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce“, která je sestavena z drobných příběhů nenavazujících na sebe. A to mě ba!

Může vás zajímat

Kdy jste se narodil/a?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami a pravidly pro ochranu soukromí těchto webových stránek. Tyto webové stránky používají cookies. Více informací naleznete v našich pravidlech pro ochranu soukromí a používání cookies.