Nech mobil doma, tady si na něj ani nevzpomeneš

3. 1. 2018

FW9B3378.jpg

Čas od času se každému z nás zachce opustit všechny komunikační prostředky a civilizační vymoženosti a vydat se užívat klidu a přítomného okamžiku někam do přírody, aniž by nás technologie rušila. V dnešní době to ovšem není tak jednoduché - v Česku zbylo už jen pár hluchých míst, kde nechytneme signál. Vezměte bandu přátel a vydejte se načerpat sílu pryč z města. Máme pro vás tipy na výlety do míst, kde váš mobil ani nepípne.

 

Kralický Sněžník

 

Takovej trochu divnej les.. // Creepy forest! :-o #kralickysneznik #dolnimorava #czechrepublic #foggyday #creepyforest

Příspěvek sdílený Martina Tlachová (@matulinek), Lis 5, 2017 v 9:55 PST

Na hranicích s Polskem se do výšky 1424 metrů zvedá vrchol třetího nejvyššího pohoří u nás. Vrchol je dostupný jak v létě, tak v zimě a sněhová pokrývka na hoře vydrží až 8 měsíců v roce. Touto dobou si tam tedy nejspíš užijete s přáteli i koulovačku. Při výstupu se vydáte kolem toku Moravy a první náročný stoupák přijde u rozcestníku Pod Vilemínkou.

Zajímavosti, která byste po cestě neměli minout, jsou ruiny Lichtenštejnovy chaty nebo suť bývalé rozhledny na vrcholku, která se kdysi tyčila do výšky 33,5 metrů. Opodál značí Trojmezní kámen hranici tři zemí: Českého království, Moravského markrabství a Kladského hrabství. Nejznámější symbol Kralického Sněžníku je samozřejmě socha slůněte, kterou zde v roce 1932 umístili členové umělecké skupiny Jescher. Určitě si nezapomeňte sochu prohlédnout a pro štěstí ji pohladit po chobotu.

 

Kokořínský důl

Vynikajícím místem na výlet s přáteli je i údolí plné roklí a různorodých pískovcových útvarů. Nejzajímavějšími jsou tzv. pokličky - sloupy při ústí Kokořínského a Vojtěšského dolu, které připomínají přerostlé houby. Údolí je dlouhé přibližně 14 km a začíná u železniční zastávky Lhotka u Mělníka a končí u křižovatky Ráj.

V letní sezoně vás zde sveze turistický vláček Kokořík, a pokud si budete chtít od skalního města odpočinout, zavítejte určitě do trampské osady Hararoko a za doprovodu trampských písní si opečte třeba i buřta na táboráku.

 

Slavkovský les

 

Shooting time w/ @adriancanolo ✌️ #visitcz #fujifilmcz

Příspěvek sdílený Ondřej Duffek (@ondrejduffek), Říj 22, 2017 v 10:03 PDT

Pomyslný lázeňský trojůhelník v Karlovarském kraji skrývá krásnou naučnou stezku Kladská, začíná u loveckého zámečku ve stejnojmenné osadě a vede okolo vodní nádrže po vyvýšeném dřevěném chodníčku. Tehdejší majitel okolních pozemků Otto Friedrich Schönburg-Waldenburg zde nechal postavit domy ve švýcarsko-tyrolském stylu, které si rozebrané dovezl roku 1873 z výstavy ve Vídni a opět složil okolo Kladského rybníka.

Po cestě se můžete kochat vzácnou faunou a flórou a rašeliništěm jménem Tajga. A že tu je co k vidění, potvrzuje několik významných návštěv, které zde v minulosti proběhly. Procházel se tu i T. G. Masaryk, anglický král Eduard VII., egyptský král Faud, bulharský král Ferdinand, francouzský ministerský předseda Georges Clemencaeu a rybařit sem přijel i první člověk ve vesmíru Juraj Gagarin.

 

Kyjovské údolí

 

#walking #nature #relax #happyeaster ????

Příspěvek sdílený Markéta Havlíčková (@_havlice_), Bře 28, 2016 v 5:43 PDT

Určitě oceníte Jeskyni víl známou svou bohatou ledovou výzdobou nebo zříceninu Kyjovského hradu. A tím dobrodružství zdaleka nekončí! Dva úseky cesty můžete totiž absolvovat pouze na loďce. Jde o Edmundovu a Divokou soutěsku, kterou vás rádi provezou místní gondoliéři.

 

Vřesová studánka

Hrubý Jeseník skýtá jedny z nejkrásnějších koutů české přírody a procházka po jeho hřebenech je přesně tou správnou relaxací, po které se budete moci plní síly navrátit do ruchu města. Vřesová studánka je kouzelné místo kousek od Červenohorského sedla v nadmořské výšce 1313 m. U tohoto osvěžujícího pramene najdete malou kapličku, v jejímž půdním prostoru se pohodlně vyspí až čtyři osoby. Ideální místo na dobrodružný výlet s přáteli!

Původně zde stála chata, ale ta v roce 1892 vyhořela. O rok později byla sice obnovena, ovšem pak ji o necelých 100 let později v roce 1988 strhli. Dnes toto krásné místo zdobí kamenný oltář sochaře Otmara Olivy. V budoucnu by se oltář měl stát součástí nové kaple, kterou se zde i s chatou chystají postavit členové Spolku pro obnovu poutního místa Vřesová studánka. Máte tedy jedinečnou příležitost vyrazit a užít si klid a atmosféru společně s nádherným západem slunce, dokud toto místo nezkazí příval turistů.

Tak co, jste připraveni vyrazit s partou za podzimním dobrodružstvím?

Může vás zajímat

Kdy jste se narodil/a?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami a pravidly pro ochranu soukromí těchto webových stránek. Tyto webové stránky používají cookies. Více informací naleznete v našich pravidlech pro ochranu soukromí a používání cookies.