Na těchto místech si užiješ ty nejúžasnější západy slunce

10. 8. 2018

IMG_6806.jpg

Ačkoli jsou západy slunce naší každodenní jistotou, za zdmi bytů a ulic je jen zřídkakdy vůbec postřehneme. Když se nám ale čas od času podaří vypnout, sednout si na louku, skálu či lavičku v parku a sledovat, jak ohnivá koule zapadá za obzor, zjišťujeme, že i ty největší maličkosti se mohou proměnit v naprosto úžasné zážitky. Tak zpomalte, vypněte telefony, zaklapněte notebooky a vychutnejte si s partou tento fascinující moment. Naše tipy vám zaručí tu nejlepší podívanou.

 

Jizerka

 

#mistyvalley #fog #sunset #západslunce #mlha

Příspěvek sdílený Marek Coufal (@cowfall),

lokalita: Kořenov, okres Jablonec nad Nisou
Jizerské hory už určitě navštívil každý z vás. Co ale takový západ slunce na jednom z nejvyšších bodů osady Jizerka? Široké travnaté lány, zurčící potok a nekonečné špičky jehličnanů prodírající se zapadajícím sluncem…  Člověk se těm přírodním krásám ani nestíhá divit!

 

Nad Mikulovem

lokalita: Jihomoravský kraj, okres Břeclav
Vyšplhejte na vrchol, sedněte si do trávy, přiťukněte si sklenkou nad vinicemi malebného Mikulova a nechte zapadající slunce prosvítat přes hladinu vína z místních sklípků. Hotová esence jižní Moravy. 

 

Lysá hora

lokalita: Moravskoslezský kraj, okres Frýdek-Místek
Výstup na Lysou horu, nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, není sice žádné leháro – při výhledu do okolní scenérie v nažloutlém světle zapadajícího slunce však na veškeré předchozí utrpení okamžitě zapomenete.

 

Seč

 

Sečská přehrada ? #seč #přehrada #holidays #summer #family #sunset

Příspěvek sdílený Kateřina Supová (@supova_k),

lokalita: Pardubický kraj, okres Chrudim
Západ odrážející se na hladině Sečské přehrady vás naprosto pohltí. Zhoustlou atmosféru prořízne už jen večerní koupačka ve sluncem prohřáté vodě a dotek jeho posledních hřejivých paprsků.

 

Kunětická hora

 

Ještě se vrátím k pátečnímu večeru, kdy jsem vyrazila na kole? za západem slunce pod Kunětickou horu?, k slunečnicovému poli? u Kunětic u nás na Pardubicku. I přes oblačnost to byl nakonec krásný západ slunce. Obloha hrála všemi barvami, vůbec nefoukalo, bylo teplo a ze slunečnic se linul bzukot včel?. Když jsem se ke slunečnicím přiblížila, ulpěl na mně jemný poprašek pylu. Nebude to ale dlouho trvat a slunečnice odkvetou. #pardubicko#pardubiceregion#kunetickahora#pardubickykraj#kunetice#jecozazit#slunecnice#sunflower#sunflowers#sunset#zapadslunce#goodlight#light#dobresvetlo#czechlandscape#vychodnicechy#eastbohemia#field#zazitcesko#sunflowersfield#sonnenblume#moody#moodygram#igercz#tojepardubicko#visitcz#europestyle_czechrepublic#monetakunetickahora#ceskakrajina#fotimecesko

Příspěvek sdílený Mirka Schärfnerová (@scharfnerova),

lokalita: Němčice nedaleko Pardubic
Malý hrádek Kunětická hora nedaleko Němčic a Kunětic sice není nejvyhledávanějším turistickým cílem, nicméně výhled z jeho hradeb je naprosto úžasný. Otočte se za rudým západem za horizont stejně jako rozkvetlé slunečnice obklopující kunětický kopec.

 

Třeboňské rybníky

lokalita: Třeboň, Jihočeský kraj, okres Jindřichův Hradec
Krajina okolí Třeboně je prostě úžasná. Nekonečné hladiny rybníků, smíšené lesy a louky jako dělané k podvečernímu pikniku na dece. Vydejte se s přáteli na jednu z nich společně pozorovat slunce kutálející se za obzor.

 

Pálava

lokalita: Jihomoravský kraj, okres Břeclav
Sedněte si na vrchol pálavských kopců a pozorujte, jak mezi listy nekonečných vinic prosvítají poslední paprsky zapadajícího slunce. A až zapadne, zajděte si do jednoho z nespočtu místních sklípků na skleničku toho nejlepšího vína!

 

Horská chata Pancíř, Šumava

lokalita: Pancíř, Plzeňský kraj, okres Železná Ruda
Šumava je prostě top. Husté lesy, povalující se mlha v údolí, ledové potoky a bystřiny… Vyjeďte lanovkou k vrcholu, vyšplhejte na rozhlednu chaty Pancíř a užijte si ten nejúžasnější západ slunce ever!

 

Beskydy

lokalita: Moravskoslezský kraj
Karpaty v Čechách patří mezi ta méně probádaná pohoří. Beskydy lákají nejen tajemnými historkami, ale především svými zalesněnými vrcholy jako stvořenými pro přespání v divočině nebo jen posezení v trávě uprostřed čisté přírody. Udělejte si výlet na jeden z místních vrcholů a pozorujte, jak slunce zapadá za špičky kopců a hor. Rozhodně nebudete litovat!

 

Sněžka

lokalita: Královéhradecký kraj, okres Trutnov
A nakonec ta největší pecka. Sněžka je sice v posledních letech oblíbenou turistickou atrakcí a přes den to tam tak trochu vypadá jako na Václaváku, ovšem zhlédnout západ slunce z nejvyššího vrcholu Čech je bez debat věc, kterou by ve svém životě měl zažít alespoň jednou každý z nás!

Může vás zajímat

Kdy jste se narodil/a?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami a pravidly pro ochranu soukromí těchto webových stránek. Tyto webové stránky používají cookies. Více informací naleznete v našich pravidlech pro ochranu soukromí a používání cookies.