Jedete na Majáles? Tady je návod, jak si ho nejlépe užít

18. 4. 2018

Majales_uvodni.jpg

Ačkoli nás zkouškové teprve čeká a v knížkách, skriptech a učebnicích si ještě nějakou chvíli poležíme, konec semestru se neodvratně blíží a s ním i sladká vidina prázdninových dní. Odreagovat se a načerpat trochu životní energie mezi učením potřebuje každý z nás. Zaklapněte skripta, obvolejte partu a zajeďte jako správní studenti oslavit příchod jara na blížící se majálesy! Hudba, kamarádi, zábava a sluníčko, co si přát víc. Kromě spousty zajímavých interpretů se můžete těšit i na Strongbow Playground, kde se pobavíte s kamarády a zasoutěžíte o nějaký ten vychlazený drink. Na vlastní kůži si zde vyzkoušíte kuličkový labyrint Marble game, své síly změříte při rozsvěcování žárovek pomocí jízdy na kole nebo si na trampolíně doslova vyskočíte pro výhru. A na závěr přispějete na Instagram vlastní fotkou, kterou si díky zdejší instatiskárně odnesete jako nezapomenutelnou památku.

A když už budete na cestě, nezapomeňte se projet i po krásách zdejšího okolí. Ať už chcete poznávat místní památky, objevovat zajímavá městská zákoutí nebo se jen pobavit s partou kamarádů v místních kavárnách, z párty výletů bývají ty nejlepší vzpomínky. Sbalte foťák, kamarády a můžete vyrazit. Připravili jsme pro vás přehled nejzajímavějších interpretů a aktivit, které vás na Majálesech čekají + tipy na místa v jejich okolí, ze kterých si vybere i ten nejnáročnější výletník.

 

 

Pražský Majáles

Stejně jako každý rok se i letos v pražských Letňanech odehraje největší majáles v republice. Kromě bohatého programu nejrůznějších kapel (Wohnout, Jelen, Lenny, UDG a mnoho dalších) přes vychlazené drinky až po pohodu s přáteli pod stromem na trávě… Majáles si určitě užijete. Při blbnutí ve Strongbow playground možná potkáte i Sandru Kisič, spolu s ostatními můžete vybrat královnu a krále majálesu, a kdybyste náhodou potřebovali během dne vyrazit mimo areál, mrkněte, kam za zdejšími zajímavými lokacemi.

 

Park přátelství

V příznačně pojmenovaném Parku přátelství si s partou užijete ten nejlepší odpočinek.

 

Surf Arena

Místo jako stvořené pro zážitky. Pokud jste nikdy nesurfovali, můžete si to tady vyzkoušet, a pokud zas ano, je to jedno z mála míst v ČR, kde tuto aktivitu můžete rozvíjet.

 

Letňansko-kbelský lesopark

Projížďka cestičkami místního lesoparku vás nabije energií.

 

Větrný tunel Letňany

Taky se vám vždycky zdálo o tom, že byste chtěli umět létat. Tak tady si to můžete vyzkoušet. 

 

Ice Arena

A pokud naopak potřebujete po dlouhém a náročném tanci mezi slunečními paprsky zchladit, skvěle poslouží bruslařská Ice Arena. 

 

OC Letňany

Pokud během cesty na fesťák zjistíte, že jste nezvolili ten nejvhodnější outfit, zaskočte do rozlehlého obchodního centra hned vedle Majálesu, kde si vyberete ty zaručeně pravé fashion kousky a návštěvu můžete spojit i s dobrým obědem.

 

 

#SkyDiveArenaPrague#SkyDive#Prague#Letnany#HurricaneFactory#Adrenalin#Passion

Příspěvek sdílený Klara (@fklara_), Srp 14, 2015 v 3:27 PDT

 

 

Brněnský Majáles

Pokud Brněnský majáles plánujete už několik let a nikdy vám to nevyšlo, letos určitě nezahálejte. Čeká na vás legendární kácení májky a oblíbení interpreti jako Vypsaná Fixa, Tomáš Klus nebo Rybičky 48 zahrají nejen na místě, ale můžete se i zúčastnit průvodu městem startujícím ve 10:30 od náměstí Svobody. Kromě majálesu má Brno opravdu co nabídnout, a pokud se sem vydáte, určitě do plánu zapojte alespoň některý z místních highlightů.

 

Kavárna SKOG

Brněnská kavárenská scéna je na vzestupu. A jednou z těch s nejlepší kávou a nejvíc hipster interiérem je tahle se severským názvem.

 

Wilsonův les

Lenoši si mohou rozbalit deku ve stínu Wilsonova lesa.

 

Atomový kryt 10-Z

Návštěva útrob unikátně vybaveného atomového krytu 10-Z se stylovou kavárnou uprostřed chodeb nadchne každého dobrodruha. 

 

Super Panda Cirkus

Jestli máte rádi koktejly, zajděte si určitě do tohoto baru, který bývá často titulován jako ten nejdivnější v republice. Místní barmani tam alkohol míchají s netypickými surovinami, jako je například yuzu marmeláda, indický tamarind nebo japonská rostlina shiso. Vše přímo na míru zákazníkovi a v nezvyklém asijsky laděném  interiéru.

 

Kamenná kolonie

Svérázná osada původních domků tísnících se na dně městského lomu je plná tajemství a záhad.

 

Městský park Lužánky

Lužánky jsou nejstarší městský park v ČR otevřený pro veřejnost a taky místo, kam se chodí zrelaxovat samotní Brňáci. Moc dobře ví proč, most hezčích míst plných zeleně v Brně nenajdete.

 

Alexandrova rozhledna

Až nasednete do auta po dlouhých protancovaných hodinách, zastavte se na krátkou lesní procházku k nedaleké Alexandrově rozhledně.

 

Moravská galerie

Milovníci umění si v Brně taky přijdou na své. Moravská galerie pravidelně mívá jedny z nejzajímavějších výstav v republice, momentálně doporučujeme třeba tu o počítačovém umění.

 

Špilberk

Špilberk je historickou chloubou tyčící se na kopci uprostřed města.

 

Vila Tugendhat

Co třeba návštěva jedinečného funkcionalistického skvostu vily Tugendhat od světového architekta Ludwiga Miese van der Rohe?

 

 

  

 

Hradecký Majáles

Šimkovy sady jsou jedním z nejoblíbenějších hradeckých míst a právě proto se v nich odehraje i letošní majáles. Mezi rozkvetlými stromy zahraje Paulie Garand, Skyline, Majk Spirit, Ben Cristovao a mnoho dalších a při vyhlašování MISS majáles uvidíte ty nejkrásnější holky z Hradce i okolí. Samotné ulice Hradce nabízejí mnoho kaváren, barů, parků nebo míst na koupání, a pokud na majálesu zrovna nebude hrát váš oblíbený interpret, vydejte se na výlet po okolí.

 

Opatovický rybník

Kolem Hradce najdete plno skvělých čistých písáků na odpolední koupačku. Tak oblečte plavky a skočte se zchladit třeba do toho Opatovického. 

 

Náplavka Café

Tuto legendární kavárnu nesmí vynechat žádný milovník kávy a dobrého jídla. 

 

Obří akvárium

Kdyby náhodou pršelo, zajděte se dovzdělat do unikátního hradeckého Obřího akvária.

 

Atom Rat

V místním obchůdku fashion studia Atom Rat si určitě vyberete i vy!

 

Sauna u Labe NUUK

Cestou do vašeho rodného města vás čeká pořádný relax v tak trochu jiné sauně NUUK, kde se osvěžíte skokem do ledového Labe.

 

 

Tedy bear with fish ?❤️?

Příspěvek sdílený su ? (@sukasaci), Led 28, 2018 v 5:00 PST

Může vás zajímat

Kdy jste se narodil/a?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami a pravidly pro ochranu soukromí těchto webových stránek. Tyto webové stránky používají cookies. Více informací naleznete v našich pravidlech pro ochranu soukromí a používání cookies.