Jak najít kámoše uprostřed fesťáku

16. 7. 2018
Pohoda2012_martina_mlčúchová-130.jpg
Pohoda festival 2012/ Martina Mlčúchová

Hudba, drinky a celá parta pohromadě…  Léto bez pořádné pařby na festivalech si nedokážeme představit. Občas je na nich ale tak plno, že svoje kamarády ztratíte ještě před vstupem, a než stihnete zakřičet: „Sejdeme se u hlavní stage“, vmísí se do valícího se davu nadšených fanoušků. Podíváme-li se na to analyticky, energii, kterou byste mohli vložit do tance na oblíbenou kapelu, investujete do nekonečného hledání party, abyste ji nakonec potkali při balení stanů po skončení celé akce. Naštěstí pro nás ale existuje spousta osvědčených technik hledání, které práci zaručeně usnadní, a ty si během hledání třeba i najdeš nový kámoše. Jasně, že můžete svojí lokaci sdílet přes mobil, ale to pak není taková zábava. Tak si nech poradit, jdi na to vědecky a užij si konečně celý fesťák naplno!

 

 

Helikoptéra – hledej systematicky jako záchranná jednotka

helikoptera.jpg

Záchranáři hledající ztracené v horách, na moři či pod několika metry utržené laviny si za dlouhá léta své úctyhodné práce vypilovali mnoho pátracích metod, které při hledání na davem přeplněné louce bezpochyby oceníš. Jednou z nich je pohyb ve tvaru tří trojúhelníků. Vyraz od snadno zapamatovatelného bodu jako je bar či brána festivalu. Choď v rovných liniích a na konci prostoru se vždy otoč o 120°, čímž se v trojúhelníku dostaneš opět do startovního bodu. Takto pokračuj stále dokola v trojúhelnících do různých směrů a uvidíš, že když jsou záchranáři touto technikou schopní najít tonoucího uprostřed oceánu, tobě se určitě také poštěstí.

 

 

Robot – imituj opileckou námořnickou chůzi

robot.jpg
V roce 2015 byl vynalezen první vyhledávací robot pojmenovaný MAVRIC. Výzkumný team tento autonomní systém pro jeho zmatený a nevyzpytatelný pohyb posléze překřtil na „opileckou námořnickou chůzi“ a pro uplatnění na festivalu s drinkem v ruce se tak hodí naprosto perfektně. Pokud chceš MAVRICŮV pohyb kopírovat, začni u brány festivalu, zvol si směr a pak už se jen potácej ze stany na stranu celým prostorem kam jen tě nohy zanesou. Gravitace nutící do kymácení zleva doprava tě protáhne celým festivalem, a pokud se budeš takto pohybovat dostatečně dlouho, na ztracenou partu bezpochyby narazíš. Ale pozor! Musíš si jich všimnout dřív než oni tebe, protože jakmile uvidí tvojí zmatenou opileckou chůzi, budou se před tebou schovávat po zbytek party.

 

 

Žralok – hledej kámoše jako žralok svoji potravu

zralok.jpg

Žraloci plující za potravou ovládají tu nejdůmyslnější vyhledávací metodu v oceánu a ty ji můžeš stejně tak skvěle využít při hledání kámošů uprostřed moře natěšených fanoušků. Běžně se žralok pohybuje víceméně náhodně, nicméně jakmile vyplouvá za potravou, automaticky přepíná do vyhledávacího módu skládajícího se z pravidelného vzorce dlouhého lineárního a krátkého náhodného pohybu. (https://en.wikipedia.org/wiki/L%C3%A9vy_flight) Nejprve se tedy porozhlédni ve tvé bezprostřední vzdálenosti, a pokud zde kamarády nenajdeš, choď v rovných liniích do různých směrů a zaměř se především na části festivalu, kterými procházíš opakovaně. Tento model opakuj, dokud partu neobjevíš.

 

 

Kriminalista – pohybuj se do spirály

kriminalista.jpg
Určitě si vybavuješ seriály ze světa CIA, kde forenzní specialisté neustále vytahují neuvěřitelné triky, vzorce a techniky, jak vyhledat a zkompletovat důkazy trestního činu. Jednou z těchto osvědčených metod je spirála pohybu od kraje do středu. Jdi na místo, kde jsi své kamarády ztratil a pohybuj se ve spirále od tohoto bodu. Narazíš buď na ně, nebo na stánek s drinky – obojí je výhra.

 

 

Cihla – lehni si a čekej

cihla.jpg

A nakonec asi nejpohodlnější varianta ever. Představ si, co by v tvém případě udělala cihla. Lehla by si do trávy a jednoduše čekala, až kamarádi najdou ji. Zkus to taky a uvidíš, že o tebe dřív nebo později jeden z kámošů zakopne. Návštěvníci totiž neustále cirkulují okolo celého prostoru a šance, že na tebe tak parta brzy narazí, je poměrně vysoká. Jakmile ale ležíš v trávě příliš dlouho a začínáš mít pocit, že kolem tebe prošel už potřetí stejný člověk, je na čase vyzkoušet novou metodu.

A poslední rada nakonec: Jednoduše svoje kamarády neztrácej!

Může vás zajímat

Kdy jste se narodil/a?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami a pravidly pro ochranu soukromí těchto webových stránek. Tyto webové stránky používají cookies. Více informací naleznete v našich pravidlech pro ochranu soukromí a používání cookies.