Jak na jarní grilovačku s Klárou Vytiskovou

10. 5. 2018

 FW9B6274.jpg

Venku je tak krásně, až je škoda sedět celý den zavření doma nebo v kanceláři. Tak jsme si v redakci vzali volno a vyrazili mezi rozkvetlé stromy do Únětic, kam nás na zahradní grilovačku u sebe na terase pozvala hostitelka Klára Vytisková. Mezi grilováním a popíjením vychlazených drinků nám prozradila pár svých tajných jarních tipů a společně jsme pro vás vytvořili zdravé a skvělé grilovací menu, na kterém si pochutná opravdu každý.

 

FW9B5985.jpg

S kým griluješ nejraději? Sezveš celou partu kamarádů, nebo máš radši pohodu v rodinném kruhu? 
Je to různé, u nás jsou to tři druhy grilovaček. Většinou pozveme naše kámoše a ty vezmou všechny svoje děti, takže je nás spousta. Rozděláme oheň na zahradě a naše děti si máčí nohy v potoce a hrajeme badminton. Pak jsou ty velké rodinné, kde zasedneme k velkému stolu a dlouze se jí a povídá. A pak jsou ty, kdy mi přijedou kamarádky, sedneme si na terasu, dáme si drink a k tomu salát a nějaký steak:)

Griluješ často?
Čím dál častěji, terasu máme hned z našeho kuchyňo-obýváku a v létě většinu večeří směřujeme právě tam, na gril.

Co máš nejraději na prvních pořádně teplých jarních dnech?
Jak jsme nejdřív všichni zděšení a vůbec nevíme, jak s tím teplem naložit. Pak tomu nějakou dobu nechceme věřit a bojíme se, že udeří mráz. A PAK, přijde ta úleva a zabalíme šály a čepice do krabic s nápisem „zima“.

Máš nějaký opravdu oblíbený grilovací recept?
Teď nám kamarád Matyáš dělal skvělý hovězí steak z nějakého super farmářského masa, dělal ho úplně čistě, bez ničeho a pak ho jen obalil ve směsi olivového oleje, soli, petrželky, česneku a limety.

Prozradíš nám nějaký prázdninový/letní plán?
Právě balíme kufry a jedeme k moři, většinou jezdíme na přelomu září a října, protože Roman probubnuje celý léto a já víkendy také hrávám, ale letos už jsme se nemohli dočkat, tak jedeme na jaře. A v červnu budu dělat Pop Up sekáč v krásné kavárně s domácími koláči U Lasíků, stavte se!

 

Grilovaný chřest obalovaný pancetou

FW9B6242.jpg

Ingredience
Zelený chřest
Na plátky nakrájená panceta či slanina

Postup
Zhruba jednu třetinu konce chřestu uřízneme a vyhodíme. Poté jej důkladně zabalíme do plátku pancety či anglické slaniny a umístíme na gril. Zhruba po 4–6 minutách z grilu ještě křupavé, ovšem osmahlé chřesty sundáváme a za tepla servírujeme.

 

Kuřecí prsa a paličky glazované ciderem

3.jpg

Ingredience
1 kg kuřecí prsa či paličky
Olivový olej
Sušený česnek
Sůl
Pepř
2 lžíce Dijonská hořčice
1 dcl Strongbow Apple
Čerstvý tymián

Postup
Na plátky nakrájená a jemně naklepaná kuřecí prsa naložíme do směsi česneku, soli, pepře, cideru a hořčice. Zalijeme olivovým olejem a necháme alespoň několik hodin před samotným grilováním uležet v lednici. Při pokládání na gril na každý kousek masa přidáme snítku či dvě čerstvého tymiánu a necháme opékat z obou stran zhruba 10 minut, než maso dočista nezkřehne. Podáváme nejlépe se zeleninovým salátem a celozrnným pečivem.

 

Grilované ovocné špízy se sladkou ciderovou zálivkou

2.jpg

Ingredience
Jablka
Ananas
Jahody
Špejle
5 dcl Strongbow Apple
5 dcl javorového sirupu

Postup
Ovoce si nakrájíme na kostičky o velikosti cca 2, 5 x 2, 5 cm. Střídavě je napichujeme na špejli a rovnou pokládáme na rozpálený gril. Opékáme ze všech stran cca 3 minuty tak, aby se ovoce sežehlo pouze na povrchu a uvnitř zůstalo krásně šťavnaté. Podáváme polité omáčkou z cideru a javorového sirupu.

 

 

Může vás zajímat

Kdy jste se narodil/a?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami a pravidly pro ochranu soukromí těchto webových stránek. Tyto webové stránky používají cookies. Více informací naleznete v našich pravidlech pro ochranu soukromí a používání cookies.