3 nejhezčí veřejná grilovací místa v Praze

10. 9. 2020

shutterstock_170464922.jpg

Vzít něco dobrého k jídlu do batohu, obvolat pár přátel a udělat si příjemné posezení u ohně... to je skvělý tip na dlouhé letní dny v Praze. Město každý rok otevírá nová veřejná grilovací místa.  Ostatně kdo říká, že ty nejlepší zážitky se musí sbírat zrovna u moře nebo v Paříži? 

Pražské parky a lesoparky jsou plné krásných míst, zeleně, klidu a s grilováním na veřejném ohništi se dá spojit relax, hudba i sportovní aktivity… prostě udělat si báječný den s lidmi, které máte rádi.

Grilovací místo je ve většině případů zdarma, vybavené grilem a posezením, někdy i dřevem, pokud se nejedná přímo o elektrický gril. Menší nevýhodou může být pouze to, že se většinou nedá rezervovat. Zkrátka kdo dřív přijde… ten dřív griluje. Takže se vyplatí nenechávat to na poslední chvíli a naplánovat nákup dobrot na gril i osvěžení v podobě jemně perlivého cideru Strongbow ideálně už po obědě. Pokud upřednostňujete sladší pití, sáhněte po Strongbow Gold Apple nebo ovocných tónech Strongbow Dark Fruit. Dali byste si k masu na grilu naopak lehčí méně sladkou variantu? Potom doporučujeme novinky Strongbow Citrus Edge. Můžete si pak s přáteli užít dlouhé odpoledne s pomalým grilováním, zábavou a povídáním. 

Důležité je na každém veřejném grilovacím místě dodržovat pravidla a taky ho po sobě uklidit. Abychom nezpůsobili požár nedbale odhozenými uhlíky, nepoškodili s nimi okolní stromy… nebo třeba jenom nezkazili odpoledne těm, kdo přijdou po nás.

Vybrali jsme pro vás 3 nejhezčí pražská grilovací místa, kam se určitě budete chtít vracet. Co třeba založit s přáteli novou tradici?

Stromovka

Nejoblíbenější pražský lesopark nabízí čtyři místa s veřejným grilem. Dvě u cesty podél Podmokelské dráhy a dvě u cesty na Císařský ostrov; v zadní části parku. 

Najít alespoň jedno z nich volné může být i tak ořišek a vyplatí se vyrazit opravdu včas. Stromovka navíc nabízí spoustu dalších možností, jak volný čas využít. Sport, relax v trávě, koupání, bary a pro děti malá i velká hřiště.

Parukářka

Parukářka je zdánlivě obyčejný kopec na Žižkově. Spousta lidí tohle místo nezná a to je chyba. Je tady nádherný výhled na celou Prahu, který jen tak neomrzí. Můžete s přáteli sportovat nebo posedět na trávě s přáteli a plechovkou osvěžujícího Strongbow a máte-li psa, najdete tu hřiště na agility. 

Na Parukářce můžete využít veřejné grilovací místo v jihovýchodní části parku poblíž sportovní haly. Stín tady dělají vzrostlé kaštany. Jsou tady celkem 3 grily a zdroj pitné vody.

Štvanice

Na Štvanici nenajdete přímo gril, ale zato rovnou šest piknikových míst s veřejným ohništěm. V Praze je takových lokalit mnoho, tolik pohromadě ale asi nikde jinde nenajdete a navíc Štvanice je výjimečné místo, kde se zabaví každý. Zelený ostrov na Vltavě nabízí v horkém létě stín, možnost bruslit, běhat, pustit si hudbu… zkrátka strávit skvělý pohodový den s přáteli. Veřejná ohniště jsou na Štvanici rozmístěna podél celého ostrava. Někdy u nich najdete i dříví posbírané při údržbě parku, ale chcete-li mít jistotu, že si něco dobrého skutečně opečete, lepší je donést si dřevo vlastní. 

Spoustu dalších parádních grilovacích míst najdete po celé Praze. V Prokopském údolí, v Šárce, v Ďáblicích… Stačí je vyhledat na Strongbow grilovací mapě a za hodinu můžete grilovat.

 

Může vás zajímat

Kdy jste se narodil/a?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s podmínkami a pravidly pro ochranu soukromí těchto webových stránek. Tyto webové stránky používají cookies. Více informací naleznete v našich pravidlech pro ochranu soukromí a používání cookies.